Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  

HISTORIA SZKOŁY

Początkowo zajęcia tańca towarzyskiego pojawiły się w Studenckim Klubie „Stodoła” na ulicy Trębeckiej (1961-1965) wraz z Witoldem Malinowskim i jego niedzielną szkółką tańca. Celem działalności ,,Stodoły” było propagowanie i upowszechnianie kultury tanecznej i tańca towarzyskiego formie artystycznej i sportowej wśród młodzieży środowiska studenckiego Politechniki Warszawskiej. Działalność SKT koncentrowała się na szkoleniu par tanecznych startujących w turniejach, propagowaniu osiągnięć mistrzowskich par tanecznych na różnego typu imprezach, oraz prowadzenia szeroko dostępnych kursów tańca towarzyskiego.

 

Do nowego lokalu „Stodoły” na ulicy Batorego przeniosła się także działająca dotychczas samodzielnie przy Radzie Uczelnianej ZSP Politechniki Warszawskiej grupa tańca towarzyskiego, przyjmując nazwę Studenckiego Klubu Tańca Towarzyskiego „Stodoła”.

Klub od tej pory organizował liczne turnieje tańca, w tym od 1975 r. Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Złota Strzecha”. Inicjatorem i organizatorem tego turnieju był Krzysztof Sułowski.

 

W „Stodole” wejście tylko na kartę wstępu – czytamy w „Życiu Warszawy” z dnia 9 listopada 1981 r. – Wewnątrz intensywne światła jak w telewizyjnym studio. Bo i telewizja też jest. W ogromnej Sali stodoły już pełno ludzi. (...) Dziś III Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Złota Strzecha”. Jest sympatycznie i kulturalnie. Tancerki ubrane rewiowo, bardzo kolorowo i atrakcyjnie, makijaże wyraźne, efektowne (…) Impreza zaczyna się o 17. Tradycyjnie polonezem w strojach historycznych. Tańczy Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Za nimi wchodzą pary, które staną do turniejowych zmagań. Są Polacy, Norwegowie, Niemcy, Węgrzy, Austriacy i Czesi. Konferansjer prezentuje zawodników, publiczność szczodrze ich oklaskuje. To będą inne tańce niż te na dyskotekach. Dziś będzie się tańczyć w „Stodole” w stylu standard i latynoamerykańskim. Po kilku minutach ruszają . Na parkiecie cztery pary. Muzyka mechaniczna, ale świetna. Nie za głośno, nie za cicho. Przy slow-foxie tempo tańca jest mniejsze , tancerze posuwiście i płynnie wykonują figury. Przy tangu wyzwalają z siebie więcej wigoru. Po kilkudziesięciu sekundach zmiana nastroju. Puszczono płytę z walcem angielskim. Znakomite są te nagrania orkiestr Hugo Strassera i Maxa Gregera. Ludzie na widowni uśmiechają się, bo faktycznie dobra jest ta stara muzyka taneczna. Nastrój udziela się wszystkim. Któż by nie chciał tak tańczyć? (…) Jedni tańczą, drudzy podziwiają, ale bawią się wszyscy. Brawo „Stodoła”!

 

Tak właśnie wyglądały początki. Wiele lat Szkoła Tańca mieściła się właśnie w klubie „Stodoła”, początkowo będąc tylko Klubem Tańca Towarzyskiego Stodoła. Spośród wielu par wywodzących się stamtąd najbardziej znani to Ireneusz Sulewski czy też Augustin Egurolla. Następnie możliwość nauki tańca stawała się coraz bardziej szeroko dostępna. Początkowo odbywały kursy tańca towarzyskiego dla ok. 100 osób na sali Widowiskowej.

 

Od roku 2001 właśnie ta część działalności klubu przeniesiona została do specjalnie przygotowanych pomieszczeń w akademiku „Riviera” Politechniki Warszawskiej, przede wszystkim ze względu na rosnące zainteresowanie, a co za tym idzie potrzebę większej ilości miejsca. I tak właśnie narodziła się Szkoła Tańca „Riviera”.

 

Aby wyjść naprzeciw potrzebom Naszych klientów, w 2005 roku otworzyliśmy filię szkoły na Ursynowie, w 2010 w Łodzi. Stopniowo również urozmaicamy również naszą ofertę; dziś znaleźć w niej można nie tylko Taniec Towarzyski, ale również Taniec Brzucha, Zumbę i wiele, wiele innych.

 


Nasza Szkoła posiada doskonałe przygotowanie do prowadzenia zajęć dla dużej ilości osób – dysponujemy dużymi i przestronnymi salami, wygodnymi garderobami, zajęcia prowadzą instruktorzy z wieloletnim stażem.

GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Klub Stodoła
eCard
Fundusz Wsparcia Kultury
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Wsparcie otrzymało Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.