Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  
FLAMENCO- BATA DE COLA

Taniec flamenco to folklor cyganów andaluzyjskich, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski ok. XVI w. Ponieważ tereny te przez stulecia zamieszkiwały różne narody, zarówno w śpiewie jak i w tańcu odnaleźć można wyraźne wpływy innych kultur  np. mauretańskiej i żydowskiej.

 

Flamenco tworzą nierozerwalnie związane ze sobą śpiew, taniec i muzyka (cante, baile, toque). Jako pierwszy ukształtował się śpiew oparty na rytmie. Nieco później pojawił się taniec, stanowiący początkowo formę ilustracji do pieśni.

 

Taniec flamenco jest najczęściej solowy - to indywidualna forma wypowiedzi, zawierająca zawsze pewien element improwizacji.

 

Flamenco to nie tylko muzyka i taniec – to sztuka i styl życia. Tętniące energią Andaluzji. Opowiada o sprawach bardzo naturalnych i bliskich człowiekowi – tych trudnych i przyjemnych. Radość, miłość, tęsknota, śmierć, ból …  A na całym świecie ludzie tak samo pragną i tak samo cieszą się i płaczą – stąd fenomen flamenco na całym świecie.

 

Bata de cola  - suknia z trenem.

Zrodziła się jako wzbogacenie stroju kobiecego w epoce " Cafés Cantantes" (druga połowa XIXw.) Nazwa bata de cola znaczy tyle co " suknia z ogonem" ( "cola"  czyli  ogon). Suknia ta jest ozdobiona  falbanami z wierzchu  oraz  sztywnymi falbankami w spodniej części (uszytymi ze specjalnego materiału), które pełnią funkcję "techniczną" wspierając pracę sukni i technikę tańca. Taniec w bata de cola wymaga specjalnej techniki tańca – jest bardzo majestatyczny i kobiecy.

 

Strój: Wymagane jest posiadanie spódnicy bata de cola.

GRAFIK
STYL
POZIOM
LOKALIZACJA DZIEŃ GODZINA INSTRUKTOR DATA
PIERWSZYCH ZAJĘĆ
INFO ZAPISY
Flamenco- bata de cola
zaawansowany
CENTRUM niedziela 17:10 - 18:20 Magdalena Siwecka 2024-03-03 Taniec soloKOD: NF3/ML24        KUP KARNET
CENNIK
GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Klub Stodoła
eCard
Fundusz Wsparcia Kultury
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Wsparcie otrzymało Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.