Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  
FLAMENCO NAUKA GRY NA KASTANIETACH

Zapraszamy Państwa na zajęcia "Flamenco- naukę gry na kastanietach"

 

Taniec flamenco to folklor cyganów andaluzyjskich, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski ok. XVI w. Ponieważ tereny te przez stulecia zamieszkiwały różne narody, zarówno w śpiewie jak i w tańcu odnaleźć można wyraźne wpływy innych kultur  np. mauretańskiej i żydowskiej.

 

Flamenco tworzą nierozerwalnie związane ze sobą śpiew, taniec i muzyka (cante, baile, toque). Jako pierwszy ukształtował się śpiew oparty na rytmie. Nieco później pojawił się taniec, stanowiący początkowo formę ilustracji do pieśni.

 

Taniec flamenco jest najczęściej solowy - to indywidualna forma wypowiedzi, zawierająca zawsze pewien element improwizacji.

 

Flamenco to nie tylko muzyka i taniec – to sztuka i styl życia. Tętniące energią Andaluzji. Opowiada o sprawach bardzo naturalnych i bliskich człowiekowi – tych trudnych i przyjemnych. Radość, miłość, tęsknota, śmierć, ból …  A na całym świecie ludzie tak samo pragną i tak samo cieszą się i płaczą – stąd fenomen flamenco na całym świecie.

 

Kastaniety czyli  castañuelas"

Wykorzystywane są  w tańcach kilku regionów Hiszpanii, w tym Andaluzji. Taniec z kastanietami jest jedną z najbardziej charakterystycznych form tańca hiszpańskiego.

Tradycyjne hiszpańskie kastaniety zrobione są z drewna. Obecnie  wykorzystuje się również sztuczne materiały jak fibra czy ebonit (większa wytrzymałość materiałów i odporność na uszkodzenia).

 

Strój: konieczne jest posiadanie własnych kastanietów. Wymagane jest obuwie na obcasie i na twardej podeszwie. Mile widziana spódnica. O szczegółach pani instruktor poinformuje na pierwszych zajęciach.

 

GRAFIK
STYL
POZIOM
LOKALIZACJA DZIEŃ GODZINA INSTRUKTOR DATA
PIERWSZYCH ZAJĘĆ
INFO ZAPISY
Flamenco nauka gry na kastanietach
zaawansowany
CENTRUM poniedziałek 19:25 - 19:55 Magdalena Siwecka 2021-01-25 Taniec soloKOD: FZ2/MPL8 Flamenco nauka gry na kastanietach- grupa zarówno dla osób początkujących jak i dla już zaznajomionych z kastanietami.
PROSIMY O OPŁATY WYŁĄCZNIE PRZELEWAMI LUB KARTĄ
     
ZAPISZ SIĘ
Flamenco nauka gry na kastanietach
open
CENTRUM środa 18:35 - 19:05 Magdalena Siwecka 2021-01-27 Taniec soloKOD: FZ4/MPL8 Flamenco nauka gry na kastanietach- grupa zarówno dla osób początkujących jak i dla już zaznajomionych z kastanietami.
PROSIMY O OPŁATY WYŁĄCZNIE PRZELEWAMI LUB KARTĄ
     
ZAPISZ SIĘ
CENNIK
CENNIK PAKIET 4
WEJŚĆ
JEDNORAZOWE
WEJŚCIE
Raz w tygodniu po 30 min. 60,00 zł 25,00 zł
GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Klub Stodoła
eCard
Agrafka.com.pl
aladyn.waw.pl
Elante.pl
Polibuda.info
Fundusz Wsparcia Kultury
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Wsparcie otrzymało Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.